Zamek Książ – Wałbrzych

Korzystając z okazji odwiedzamy zamek Książ. Korzystamy z opcji zwiedzania nocnego urozmaiconego o przewodnika i różne zjawy towarzyszące u naszego boku podczas zwiedzania. Zamek Książ charakteryzuje się tym, że każda jego cześć dobudowana była w innej epoce i innym stylu. Pierwsza wzmianka na temat zamku Książ i jego budowy pojawiła się w 1288 roku. W czasie II wojny światowej Zamek trafia w ręce nazistów, którzy budują tu kompleks podziemnych korytarzy i przygotowują najprawdopodobniej pod kątem jednej z wielu kwater Hitlera. Tuż po wojnie w 1946 roku stacjonują tutaj wojska Radzieckie. Niestety po 1956 roku zamek stoi już pusty i nikt o niego nie dba, wielka budowla niszczeje. Dopiero w 1991 roku zamek trafia w ręce gminy Wałbrzych, która go remontuje i udostępnia do zwiedzania.

Po zamku oprowadza nas pani przewodnik opowiadająca z wielką fascynacją o kolejnych właścicielach i losach zamku. Jeżeli chodzi o wnętrza zamku to faktycznie robią wrażenie. Cała fasada zamku również jest ciekawa wyraźnie widać podział na niej na kolejne etapy budowy na przestrzeni wieków.

Pensjonat Słowik – Jedlina Zdrój

Czas na pierwszy post z kategorii noclegi. Chciałabym polecać miejsca, w których my się zatrzymaliśmy, które nam się podobały i warto je rozważyć szukając noclegu. Pierwszy w tej kategorii jest Pensjonat Słowik, w którym zatrzymaliśmy się zdobywając szczyty KGP zimą 2015. Jest to dobre miejsce wypadowe bo do wielu szczytów można dotrzeć pokonując, krótkie odcinki drogi. Samo miejsce jest bardzo schludne i przyjemne jest to nowy budynek. Obsługa jest przemiła. Jedzenie w restauracji znajdującej się w pensjonacie też godne polecenia. Tłumów nie ma większość pokoi jest w standardowym hotelowym metrażu. My za to rezerwując nocleg przez booking.com na tydzień w standardowej cenie dostajemy ogromny 30 m2 pokój. Stylowo urządzony z ładnym widokiem. Dodatkowym atutem tego miejsca jest sauna, która jest wytchnieniem dla ciała po wędrówkach. Do tego tuż przy saunie są fotele masujące, na których można się zrelaksować po trudach dnia minionego. Szczerze polecamy to  miejsce także na wypady rodzinne.